Sözel mantık ve sayısal mantık kitap önerisi

Kpss sözel ve sayısal mantık kitabına ihtiyacım var. Hazırladığınız sorular çok güzel, içerik olarak tüm kurumlara uygun bana tavsiye edebileceğiniz soru bankası, çözümlü kaynak var mı yardımcı olurmusunuz?
 1. ineklerde mantık varmıdır 07/06/2015
  Merhaba, bende sizin gibi epey araştırmıştım düzgün bir kitabı.. Sonunda 4-5 farklı yayınevinden almıştım :) Sözel mantık ve sayısal mantık çalışma kitaplarından aklımda kalanları şöyle sıralayım; yediiklim yayınları, ihtiyaç yayınları, matematus yayınları, intibak yayınları, tek ağaç yayınları..

  Matematus sözel ve sayısal mantık: pek çok forumda denk geldim, herkes çok güzel yazmıştı ki muhtemelen yayınevinin reklamının yapılmasından bir çıkarı olanlar yazmıştı; o kadarda çok beğenmemiştim ama yinede bir kitapçıya gidip kendiniz inceleyebilirseniz daha faydalı olur..

  Yediiklim ile ihtiyaç sözel mantık ve sayısal mantık: Kitapçıda bakmıştım, bana oldukça karışık gelmişti; ancak fena sayılmaz, sizde inceleyin yinede..

  İntibak yayınları ve tek ağaç yayınları: Gayet güzel, yeterince fazla soru tipi bulunmakta, anlatımları sade ve yararlı geldi..
 2. gamze KPSS Delisi 07/06/2015
  Merhaba Hayriye, "ineklerde mantık varmıdır" :) nickli arkadaşın yazdığı öneriler yararlı olur umarım ;)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Bu Konuları Okudunuz mu?

Ya Çıkarsa?

 • 2. Mahmut, 1. Abdülmecid, Abdülaziz ve 2. Abdülhamid Dönemleri
 • Answer for Büyük Taarruz için yapılan hazırlık çalışmaları arasında; I. Yurdun tüm kaynakları ordunun emrine verildi. II. Sovyet Rusya'dan silah ve malzeme yardımı alındı. III. Tekalif-i Milliye Emirleri çıkarıldı yukarıdakilerden hangileri gösterilebilir?
 • Aşağıdaki cümlelerin hangisinde soru adılı yoktur?
 • "Göz var nizam var" vs. "Göz var izan var" Atasözünün doğru yazılışı nedir?
 • KPSS Konu Anlatımı Tarih - XVII.yy Osmanlı / Duraklama Dönemi1
 • İşe gitmek için aracınıza bindiğiniz zaman eğer aracınız çalışmaz ise; I. Alternatif yolları deneyerek işe gitmeye çalışırsınız, II. Alternatif yollar arasından sizi işinize daha pratik şekilde ulaştıracak olan yolu seçersiniz. Yukarıda bahsedilen kurama göre (I) ve (II) nolu öncüller sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir?
 • Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular