Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Bölüm meslek liselerine ve pratik sanat okullarına öğretmen yetiştirir. Mezunlar pratik kız sanat okullarında, halk eğitim merkezlerinde, meslek liselerinde öğretmenlik yapabilmektedirler. Ayrıca Özel kuruluşlarda ve kendi iş yerlerinde çalışabilirler.
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümünün Amacı: Bu bölüm; meslek liseleri, pratik sanat okulları, yaygın öğretim kurumlarına öğretmen yetiştirir.
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Bu bölümde Sanat tarihi, el sanatları araştırma yöntemleri, halıcılık, makrome, deri teknikleri benzeri derslerin eğitimleri verilemektedir.
Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Çalışma Alanları: Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü mezunlarının Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Pratik Sanat Okulları, özel kuruluşlarda iş imkanları vardır. Bağımsız çalışmak isteyenler kendi işlerinide kurabilirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

18 − 2 =

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular