Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Bölüm meslek liselerine ve pratik sanat okullarına öğretmen yetiştirir. Mezunlar pratik kız sanat okullarında, halk eğitim merkezlerinde, meslek liselerinde öğretmenlik yapabilmektedirler. Ayrıca Özel kuruluşlarda ve kendi iş yerlerinde çalışabilirler.
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümünün Amacı: Bu bölüm; meslek liseleri, pratik sanat okulları, yaygın öğretim kurumlarına öğretmen yetiştirir.
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Bu bölümde Sanat tarihi, el sanatları araştırma yöntemleri, halıcılık, makrome, deri teknikleri benzeri derslerin eğitimleri verilemektedir.
Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü
  • Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü Çalışma Alanları: Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü mezunlarının Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Pratik Sanat Okulları, özel kuruluşlarda iş imkanları vardır. Bağımsız çalışmak isteyenler kendi işlerinide kurabilirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular