cebri icra nedir

Cebri icra Nedir? Bilen birisi cevaplandırırsa sevinirim. (Not: Düzeltildi)
 1. kpssdelisi KPSS Delisi 31/08/2014
  Kelime anlamı olarak cebir ve icra;
  Cebir: Zorlayış, Zorlama, Zorlamak
  İcra: Yapma, Yerine getirme, (bir işi) yürütme manalarına gelmektedir.

  Vatandaşlık kapsamındaysa yükümlülüğünü yerine getirmeyenin zorla yükümlülüğünün yerine getirilmesidir örneğin; boşanmış bir aile düşünün eşin nafaka borcunu ödememesi sonucunda zorla bu nafaka borcunun ödetilmesi cebri icradır.

  Cebri icra vatandaşlıkta Temel Hukuk Kavramları konusudur, dilerseniz konuya aşağıdaki bağlantılardan çalışabilirsiniz, kolay gelsin.

  Temel Hukuk Kavramları konusunda ( http://kpssdelisi.com/vatandaslik-konu-anlatimlari/ ) vatandaşlık bölümündeki yazılı ve videolu konu anlatımlarından yararlanabilirsiniz, iyi çalışmalar.

17 + 8 =

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Bu Konuları Okudunuz mu?

Ya Çıkarsa?

 • Konu Anlatımı Tarih - XX.yy Osmanlı Devleti / 1. Dünya Savaşı 2
 • Havza Genelgesi'nin etkili olduğuna aşağıdakilerden hangileri kanıt oluşturmaktadır?
 • Aşağtdakilerden hangisinde bir kent ve bu kentte bulunan endüstri kuruluşu yanlış eşleştirilmiştir?
 • Answer for Büyük Taarruz için yapılan hazırlık çalışmaları arasında; I. Yurdun tüm kaynakları ordunun emrine verildi. II. Sovyet Rusya'dan silah ve malzeme yardımı alındı. III. Tekalif-i Milliye Emirleri çıkarıldı yukarıdakilerden hangileri gösterilebilir?
 • Bir hareketli gideceği yolu 90 km/sa hızla 5 saatte alabiliyor. Bu hareketli hızını iki katına çıkarırsa bu yolun üç katını kaç saatte alabilir?
 • Answer for Aşağıdakilerden hangileri, taslağı Paris Barış Konferansı’nda hazırlanan barış antlaşmalarından değildir? I. Versay II. Sevr III. Nöyyi
 • Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular