Cam Seramik Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Cam Seramik Bölümü Meslek Tanıtımı
  • Cam Seramik Bölümünün Amacı: Cam Seramik Bölümünün amacı, cam endüstrisinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir. Üniversite-sanayi işbirliği programları çerçevesinde önceleri sadece cam bölümü olarak Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalarının desteğiyle kurulan bölüm, bu kuruluşun desteğini çekmesinin ardından cam konusunda yoğun olan dersleri azaltılmış seramik sanayi ile ilişkiler kurularak seramik dersleri arttırılmıştır.
  • Cam Seramik Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Cam Seramik Bölümünde matematik ve fizik, inorganik kimya, fiziksel kimya, teknik resim, cam bilimine giriş, mekanik işlemler, yakıt teknolojisi, yüksek sıcaklık reaksiyonları, iş hukuku ve makine bakım tekniği benzeri derslerin eğitimi verilmektedir.
Cam Seramik Bölümü
  • Cam Seramik Bölümü Gereken Nitelikler: Cam Seramik Bölümünde eğitim görmek isteyenlerin, fizik ve kimya konularında başarılı, ortalamanın üzerinde bir mekanik yeteneğe sahip olması gerekir.
  • Cam Seramik Bölümü Mezunların Kazandıkları ÜnvanCam Seramik Bölümü mezunları ne iş yapar?: Cam Seramik Bölümü mezunlarına “Cam Teknikeri” ünvanı verilir. Cam teknikeri, kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında cam hamurundan çeşitli cam eşya ve kristal elde edilmesi için planlanan işlemleri yürütür.
  • Cam Seramik Bölümü Çalışma Alanları: Cam teknikerleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Şişe ve Cam Fabrikalarında görev alabilirler, cam bölümünden sonra açılan cam seramik bölümü ve seramik üzerine verilen eğitimin arttırılmasıyla iş olanakları da seramik üzerine artış göstermiştir.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cam Seramik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cam Seramik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular