Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Meslek Tanıtımı: Büro yönetimi ve sekreterlik bölümünde, kurumların üst düzeydeki idarecilerine elemanlarına yönetimde yardımcı olmaları amacıyla eleman yetiştirilir ve eğitilir. İş bulma konusunda erkek öğrencilerin şansı daha düşüktür.
  • Sekreter olmak isteyenlerin dikkatli, anlayışlı, nazik ve genel kültür sahibi olması beklenmektedir. Sekreterlik, günümüzde hızla yükselmekte olan ve önemli bir konuma gelen mesleklerden birisidir.
  • Sekreter, yöneticinin sağ kolu olmanın ötesinde, neredeyse iş ortağı durumuna gelmiştir. Sekreterlik mesleği, yönetici asistanlığı kavramıyla özdeşleşmektedir. Sekreterlik, meslek olma kriterlerinin hepsini taşımakta ve artık alt uzmanlık alanlarını da oluşturacak şekilde gelişmektedir.
  • Bunlar; Hukuk sekreterliği, ticaret sekreterliği, tıp sekreterliği, yönetici sekreterliği olarak ayrılmaktadır.
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü
  • Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları: Sekreterlik mesleğinin uygulama alanları kapalı mekanlar olan bürolardır. Yapılacak işin özelliğine göre zaman zaman açık alanlarda da görev yapılmaktadır.
  • Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Mezunları İş olanakları: Sekreterlik mesleğinin iş imkânları, neredeyse iş alanlarının sayısı kadar geniştir. Sekreterler hemen hemen her iş alanının da iş bulma imkanına sahiptirler. İşletmeler hangi işi yaparlarsa yapsınlar işlerini büro ortamında yürütmektedirler ve buda sekreterlerin çalışma sahalarını arttırmaktadır.
  • Bürolardaki yazışmalardan, makine kullanımına kadar birçok iş sekreterler tarafından yürütülmektedir. Bunun dışında her ticari kuruluş, dosyalama ve arşivleme yapmak zorunda olduğundan bu işleri de sekreterler yapmaktadır.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular