Budama ve Aşılama Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Budama ve Aşılama Bölümü Meslek Tanıtımı
  • Budama ve Aşılama Bölümünün Amacı: Budama ve aşılama bölümünün amacı, ağaçların, asmaların ve süs bitkilerinin budanması, cinslerinin iyileştirilmesi için aşılanması alanında ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.
  • Budama ve Aşılama Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Budama ve aşılama bölümünde; odunsu bitkiler botaniği, budama ve aşılamanın ekonomik esasları, bahçe bitkileri ve yetiştirme teknikleri, budamanın fizyolojik esasları, kavakçılıkta üretim ve budama teknikleri benzeri derslerin eğitimleri verilmektedir.
  • Budama ve Aşılama Bölümü Gereken Nitelikler: Budama ve aşılama bölümünde başarılı olmak için biyolojiye özellikle botanik konularına ilgili ve yatkın, açık havada çalışmaktan hoşlanan bireyler olunması gerekir.
Budama ve Aşılama Bölümü
  • Budama ve Aşılama Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvanBudama ve Aşılama Bölümü mezunları ne iş yapar? : Budama ve aşılama bölümü mezunlarına “Budama ve Aşılama Teknikeri” ünvanı verilir. Budama ve aşılama teknikeri, meyve bahçelerinde ağaçları, bağlarda asmaları ve süs bitkilerini budama ve aşılama teknikleri konusunda üreticileri eğitir, aşılama yöntemi ile yeni kültür çeşitlerinin geliştirilmesiyle alakalı çalışmalar yapmaktadır.
  • Budama ve Aşılama Bölümü mezunları iş olanakları, Çalışma Alanları: Budama ve aşılama teknikeri Orman, Tarım ve Köy işleri Bakanlıklarına bağlı Bölge Tarım Müdürlüklerinde, fidanlıklarda, özel sektöre ait çiftliklerde ve bahçelerde çalışabilmektedirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Budama ve Aşılama Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Budama ve Aşılama Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular