Boya Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Boya Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı: Boya teknolojisi bölümünün amacı, seramik sanatları alanında çalışacak tasarımcı insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir. Sanata karşı alakalı, yatkın ve yeteneği bulunan, tasarımcı güce sahip her aday bu alanda başarılı olabilecek potansiyele sahiptir.
  • Boya Teknolojisi Bölümünün Amacı: Boya teknolojisi bölümünün amacı, boya üretimi yapan işletmelerde mühendislere yardımcı elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.
  • Boya Teknolojisi Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Boya teknolojisi bölümünde genel kimya, fizik, organik kimya, analitik kimya, polimer kimya, fizik, boya teknolojisi, renk bilgisi, kalite kontrol yöntemleri, çevre ve insan sağlığı benzeri dersler verilmektedir.
Boya Teknolojisi Bölümü
  • Boya Teknolojisi Bölümü Gereken Nitelikler: Boya teknolojisi bölümünde eğitim almak isteyenlerin kimyaya ilgili ve yatkın, renkleri ayırdedebilen, kokudan rahatsız olmayan, sağlıklı, başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen dikkatli ve düzenli kimseler olmaları gerekmektedir.
  • Boya Teknolojisi Bölümü Mezunların Kazandıkları unvanBoya Teknolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar?: Boya teknolojisi bölümü mezunlarına “Boya Teknikeri” unvanı verilir. Boya teknikeri kimya mühendisine yardımcı bir elemandır, mühendis ve yöneticilerle işçiler arasında iletişimi sağlar; üretim planının uygulanışını denetler, basit laboratuvar ölçümleri yapar; sonuçları karşılaştırır durumu üretim mühendisine bildirir. Vardiya amirliği yapar.
  • Boya Teknolojisi Bölümü Çalışma Alanları: Boya teknikerleri boya üretimi ve uygulaması yapan tüm özel işletmelerde görev alabilirler. Ayrıca boya teknikerleri otomobil servislerinin boyama kısmında da çalışabilmektedirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Boya Teknolojisi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Boya Teknolojisi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular