Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünün amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.
  • Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde eğitim almak isteyen bireylerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenmektedir.
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünün Amacı: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünün amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmek ve eğitmektir. 
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde matematik, fizik, kimya benzeri temel dersler ve bunun dışında, elektrik devreleri, biyofizik, biyokimya, biyomedikal teknoloji, fizyoloji, genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları benzeri dersler okutulmaktadır.
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Gereken Nitelikler: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde okumak isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip olmaları, insanlara yardım etmekten hoşlanmaları ve sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenmektedir.
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ÜnvanBiyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar?: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü mezunlarına “Biyomedikal Cihaz Teknikeri” ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü iş olanakları, Çalışma Alanları: Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilmektedirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular