Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Biyoloji Öğretmenliği Bölümü, Eğitim Fakültelerinde ortaöğretimin (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri benzeri..) öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim, öğretim ve araştırma yapılmaktadır.
  • Biyoloji öğretmenliği bölümü eğitim fakültelerinin bir bölümüdür. Biyoloji öğretmeni olmak isteyenlerin sözel ifade gücüne haiz olması, insanlarla iyi iletişim kurabilen, sabırlı kimseler olmaları beklenmektedir.
  • Biyoloji Öğretmenliği Dersleri, Ders İçeriği: Biyoloji Öğretmenliği bölümünde İnkilap tarihi, türk dili ve benzeri genel derslerin yanı sıra; hücre biyolojisi, evülasyon, genel botanik, organik kimya, bitki anatomisi, mikrobiyoloji gibi alan dersleride öğretilmektedir.
Biyoloji Öğretmenliği Bölümü
  • Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Mezunlarının iş olanakları: Biyoloji Öğretmenliği mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Meb’e bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik ya da araştırıcı olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilmektedirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

nine − seven =

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular