Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Biyoloji Öğretmenliği Bölümü, Eğitim Fakültelerinde ortaöğretimin (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri benzeri..) öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim, öğretim ve araştırma yapılmaktadır.
  • Biyoloji öğretmenliği bölümü eğitim fakültelerinin bir bölümüdür. Biyoloji öğretmeni olmak isteyenlerin sözel ifade gücüne haiz olması, insanlarla iyi iletişim kurabilen, sabırlı kimseler olmaları beklenmektedir.
  • Biyoloji Öğretmenliği Dersleri, Ders İçeriği: Biyoloji Öğretmenliği bölümünde İnkilap tarihi, türk dili ve benzeri genel derslerin yanı sıra; hücre biyolojisi, evülasyon, genel botanik, organik kimya, bitki anatomisi, mikrobiyoloji gibi alan dersleride öğretilmektedir.
Biyoloji Öğretmenliği Bölümü
  • Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Mezunlarının iş olanakları: Biyoloji Öğretmenliği mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Meb’e bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik ya da araştırıcı olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilmektedirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular