Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı

  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı: Bilgisayar Öğretmenliği bölümünde okul programlarındaki elektronik ve bilgisayar konuları ile ilgili bilgi, beceri, tutum ve davranışlar için gerekli mesleki eğitimle beraber öğretmenlik formasyon eğitimi verilerek meslek dersi öğretmenleri yetiştirilmektedir.
  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü dört yıllık bir programdır, bu bölümde yer alan dersler öğrencilerin temel ve güncel yazılımları öğrenmesini ve bunlarla ilgili uygulamalar yapmasını, bilgi teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmasını ve öğretmenlik mesleğine yönelik temel bilgi ve becerileri kazanmasını sağlayacak niteliktedir.
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü
  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunları iş olanakları: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinden mezun olanlar; hem eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alır hem de öğretim teknolojisi, öğretim tasarımı ve eğitim uzmanlığı alanlarında hizmet verir. İlk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bilgisayar öğretmeni olarak çalışacak mezunların öncelikli görevi, öğrencilerin bilgisayar, Internet, çoklu ortam gibi çeşitli teknolojileri tanımasını sağlamak ve bu teknolojileri kendi akademik gelişimleri için kullanmaları yönünde onları teşvik etmektir.
  • Ayrıca, görev aldıkları kurumda çalışan diğer öğretmenlere bu tür teknolojileri kendi derslerinde nasıl etkin ve verimli şekilde kullanabilecekleri yönünde rehberlik etmeleri ve gerektiğinde bu derslerin içeriğinin hazırlanmasında öğretmenlere yardımcı olmaları beklenmektedir.
  • Mezunlar, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları dışında bilişim teknolojisi, eğitim yazılımı, web tasarımı, öğretim materyali geliştirme gibi alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda da çalışabilmektedir.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular