Bilgisayar Donanımı Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Bilgisayar Donanımı Bölümü Meslek Tanıtımı: Bilgisayar Donanımı bölümünün amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.
  • Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışılabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Bilgisayar Donanımı Bölümünün Amacı: Bilgisayar donanımı bölümünün amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.
Bilgisayar Donanımı Bölümü
  • Bilgisayar Donanımı Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Bilgisayar donanımı bölümünde matematik, teknik resim, temel elektronik, lojik devreler, elektronik devreler, endüstriyel elektronik, sayısal kontrol, bilgisayar programlama ve mikrobilgisayar benzeri dersler okutulmaktadır.
  • Bilgisayar Donanımı Bölümü Gereken Nitelikler: Bilgisayar Donanımı Bölümünde eğitim almak isteyen lise öğrencileri kendilerini matematik ve fizik konularında iyi yetiştirmelidirler. Mekaniğe ilgili, şekil yeteneği ve mantığı güçlü kimseler bu alanda başarılı olabilirler.
  • Bilgisayar Donanımı Bölümü Mezunların Kazandıkları ÜnvanBilgisayar Donanımı Bölümü mezunları ne iş yapar?: Bilgisayar donanımı bölümü mezunlarına “Bilgisayar Donanım Teknikeri” ünvanı verilir. Bilgisayar donanımı teknikerleri bilgisayar sistemlerinin kurulmasında, bilgisayar mühendislerinin gözetim ve denetimi altında çalışır, sistemin bakım ve onarımını yapar.
  • Bilgisayar Donanımı Bölümü iş olanakları, Çalışma Alanları: Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Donanımı Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Donanımı Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular