Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı

  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün Amacı: Beden eğitim ve spor öğretmenliği bölümünün amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Dersleri, Ders İçeriği: Beden eğitimi ve spor bölümünde eğitim süresi Dört yıldır. Bu bölümde spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor benzeri dersler okutulmaktadır.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Gereken Nitelikler: Beden eğitimi ve spor bölümüne girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mezunların Kazandıkları ünvanBeden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunları ne iş yapar ?: Beden eğitimi ve spor bölümü mezunları “Antrenör” olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları: Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular