Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı

  • Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı: Bankacılık bölümü, bankaların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bankacılık bölümünden mezun olanlar, devlet ya da özel sektöre ait bankalarda memur olarak görev alabilirler.
  • Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer gibi ünvanlarla görev alırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.
  • Bankacılık Bölümünün Amacı: Bankacılık bölümünün amacı, bankalarda ve çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Bankacılık Bölümü
  • Bankacılık Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Bankacılık bölümünde matematik, hukuk, iktisat, istatistik ve muhasebe alanlarındaki dersler dışında kredi politikası, yatırım bankacılığı, finansal piyasalarda modelleme ve tahmin, merkez bankacılığı, ticari bankalarda finans yönetimi, banka muhasebesi ve raporlama, mali hukuk ve vergi politikası benzeri dersler okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır.
  • Bankacılık Bölümü Gereken Nitelikler: Bankacılık bölümünü tercih edecek adayların matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sabırlı, dikkatli ve yeniliklere açık kimseler olmaları gerekir.
  • Bankacılık Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvanBankacılık Bölümü mezunları ne iş yapar?: Bankacılık bölümü mezunlarına lisans diploması verilir. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer benzeri ünvanlarla görevlerde çalışırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular