Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü Meslek Tanıtımı

  • Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünün Meslek Tanıtımı: Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü ülkemizde ve dünyada üretilmiş sanat eserlerinin, kronolojik gelişmelerinde ve yöresel boyutlarında ele alınarak, kültür ve uygarlıkları konusunda eğitim ve araştırma yapılır.
  • Arkeoloji ve Sanat Tarihi mezunları için en temel çalışma alanı müzelerdir. Ayrıca MTA, Kültür Bakanlığı gibi kuruluşlarda da çalışılabilir.
Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü
  • Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü Ders İçeriği: Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü, en yeni teorik ve metodolojik teknikleri kullanarak, arkeoloji, sanat tarihi ve görsel kültür, kültürel miras yönetimi ve müzecilik alanlarında eğitim verilmektedir.
  • Arkeoloji ve Sanat Tarihi okuyanlar; tarih öncesi Anadolu arkeolojisi, Yunan ve Roma dönemleri, Geç Antik ve Bizans dönemi çalışmaları ve Osmanlı dönemi alanlarında bilgilendirilir ve bu dönemlerden biri üzerinde uzmanlaşmayı seçebilirler.
  • Kültürel miras yönetimi ve müze çalışmaları arkeoloji ve sanat tarihi eğitiminden ayrı olarak düşünülemez ve öğrenciler dört yıllık lisans eğitimleri süresince bu konularda da eğitilirler. Ayrıca pek çok üniversitede farklı dillerinde eğitiminin görülmesi imkanı bulunmaktadır.
  • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine tıklayıp Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
  • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine tıklayıp Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
   

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular