Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı

 • Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı: Anestezi bölümünün amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde doktora yardımcı olabilecek sağlık elemanı yetiştirmek ve geliştirmektir. Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere ya da özel hastanelerde çalışmaktadır. Bu alanda yetişmiş elemana ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunlarının hemen iş bulabilmeleri mümkün olmaktadır.
 • Anestezi bölümünün Amacı: Anestezi bölümünün amacı belirttiğimiz gibi ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olabilecek sağlık elemanı yetiştirebilmektir.
anestezi bölümü
 • Anestezi bölümü Ders İçerği: Anestezi bölümünde anatomi, fizyoloji, farmakoloji, özel tedavi yöntemleri ve anesteziyoloji gibi meslek dersleri öğretilir. Derslerde uygulamalara ciddi derecede yer verilmektedir.
 • Anestezi bölümü Gereken Nitelikler: Anestezi bölümü okumak isteyen bir bireyin, öncelikle biyoloji olmak üzere, fen derslerine ilgi duyması, bir tıp ekibinin üyesi olarak çalışabilmek için dikkatli, titiz ve sorumluluk sahibi olması gerekmektedir.
 • Anestezi bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvananestezi mezunu ne iş yapar ?: Anestezi bölümünü bitirenlere “Anestezi Sağlık Teknikeri” ünvanı verilir. Anestezi teknikeri her türlü ameliyatlarda hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygular.
 • Anestezi bölümü Çalışma Alanları: Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere ya da özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemanına ülkemizde önemli derecede ihtiyaç olduğundan mezunlar iş bulmada çok fazla sıkıntı çekmeyecektir.
 • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Anestezi bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
 • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Anestezi bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
 
 1. hakan 16/05/2017
  puanıma yazık oldu.2 yıllık bölüm bölüm degildir!
 2. Matruşka 16/05/2018
  Kardeşler anestezi bölümü okuyup atanmadan özel hastanede görev icra etmek zor mu şu zamanda teknisyen olarak değil de hemşire yerne de çalıştırdıklarını duydum herkes farklı birşey diyor kimisi okuma kötü kimisi de oku güzel o yüzden konu hakkında bilgili bu konu üstüne okumuş biri cevaplarsa sevinirim
 3. Emrah 23/05/2018
  Şu an ne yazık ki öyle hastanelerde hemşire sayısı anestezi teknikeri yerine kat kat üstün olduğu için ve artık anesteziye çöl fazla yığın olduğu için eksik fazla kalmadı 86 üzeri puan alırsan eğer hala devlete atanma şansın var ben çalışıyorum 2011 yolunda atandım ondan önce 2 yıl özel deneyimim oldu güzel zevkli meslek KPSS çalışırsan öneririm

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular