Almanca Öğretmenliği bölümü Meslek tanıtımı

 • Almanca Öğretmenliği bölümü Meslek tanıtımı: Almanca Öğretmenliği bölümünün amacı ortaöğretim kurumlarına Almanca öğretmeni yetiştirmektir. Almanca Öğretmenliği mezunları orta dereceli resmi ve özel okullarda almanca öğretmen olarak çalışabilmektedirler. Ayrıca özel sektörde iş bulabilirler.
 • Almanca Öğretmenliği bölümünün Amacı: Almanca öğretmenliği bölümünün amacı, orta öğretim kurumlarında Almanca eğitimi yapacak öğretmenleri eğitmek ve yetiştirmektir.
Almanca Öğretmenliği bölümü
 • Mezunların Kazandıkları Unvan ve Çalışma Alanları: Almanca öğretmenliği bölümünü bitirenlere “Almanca Öğretmeni” unvanı verilir. Almanca öğretmeni, görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanıyla alakalı bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır.
 • Bunun içinse uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler almaya çalışır, mesleğindeki gelişmeleri takip eder ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
 • Almanca öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel öğretim kurumlarında çalışabilirler. Ancak bu alanda iş bulma olanağı çok fazla değildir.
 • Alternatif olarak Almanca Öğretmenliği mezunları turizm ve ticaret şirketlerinde çalışma olanağı bulabilirler.
 • Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Almanca Öğretmenliği bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
 • Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Almanca Öğretmenliği bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
 1. Erhan 26/05/2017
  Merhabalar, almanca eğitimi için artık online kurslar var. Aslında tüm online kurslar gerçek hayatta sunulan kurslara nazaran daha ekonomik, etkili ve zamandan tasarruflu. preply.com/tr/almanca-eğitimi/skype sitesinden online almanca eğitimi alabilrsiniz. oldukça faydalı ve başarılı. tavsiye ediyorum.

Soru sormak için giriş yapın veya Siteye kayıt olun

Memur Alımları, İlanlar, Haberler ve duyurular